Návod pro dárce, jak pomáhat na Spojimese.cz

17. 01. 2021

Nabídnout pomoc lidem v nouzi je na Spojímese snadné. Stačí se zaregistrovat, vybrat si konkrétní poptávku a pomocí našeho online chatu diskrétně oslovit žadatele. Ze zkušenosti víme, co vám radíme, věřte nám, prosím.  

Komunikujte pouze v našem chatu, nesdělujte své kontakty, jinak vás nemůžeme chránit před manipulacemi!

Registrace dárce

Na Spojimese můžete snadno nabídnout finanční nebo materiální pomoc konkrétnímu člověku v nouzi, vyberte si  z Poptávek pomoci a odešlete nabídku.

Dárce v registraci nemusí uvádět své celé jméno, kontaktní email používáme pouze pro zasílání oznámení z online chatu, chráníme vaši identitu, nic nezveřejníme.

Přestože u žadatelů ověřujeme jejich identitu, důrazně doporučujeme komunikovat pouze v našem chatu, abyste předešli případnému obtěžování v budoucnosti. 

O každé příchozí zprávě vás budeme informovat emailem, zprávy najdete pod ikonou chatu v horním menu. Pokud emailová oznámení zasílat nechcete, můžete si je vypnout v nastavení vašeho účtu, o nové zprávě vás budeme informovat pouze červenou číslovkou na ikonce.

Historie žadatele

Pro zveřejnění poptávky platí pravidla, která musí žadatel dodržet. U každého zjišťujeme jméno a příjmení podle občanského průkazu, bydliště, počet dětí a životní situaci.

Údaje, které žadatel svolí zveřejnit, najdete na jeho veřejném uživatelském profilu, který vám pomůže v rozhodování. Uvidíte v něm také případné dřívější poptávky a počet nabídek jiných dárců, chceme vás co nejvíce informovat o jeho historii.

Nemáte žádnou morální povinnost pomoct, rozhodujte se svobodně, nenechte se citově vydírat.

Důvěřuj, ale prověřuj

Sestavili jsme několik základních rad, jak si uživatele prověřit. Pokud se dárce zdráhá informace předat, máte plné právo pomoc odmítnout.

Kdykoli nás požádejte na info@spojimese.cz nebo v chatu o kontrolu údajů, které žadatel uvádí, porovnáme je s naší databází.
  • Nejdříve se vždy ptejte na jméno i příjmení a bydliště. Mnozí dárci pošlou peníze na konto, ani nevědí komu. 
  • Vždy si prověřte, zda adresa nebo číslo bankovního účtu nejsou uvedeny v naší Černé listině
  • Vždy se vyptejtejte na životní situaci, na rozpočet, alimenty a dávky. Můžete si je nechat doložit.
  • Nechte si zaslat fotografii celé rodiny, u které určíte téma, např. vyfotit se v konkrétním místě, s konkrétní věcí a pod. Tím se ujistíte, že rodina existuje jak je uvedeno.
  • Požádejte si o Facebookový profil. Mnoho maminek ho ale nemá nebo nerada předává z důvodu dřívějšího ohrožení soukromí např. bývalým partnerem a pod.
  • Už jsme to udělali, ale můžete si nechat zaslat foto přední části občanského průkazu (postačí se zakrytým číslem) a k němu např. dokument ze sociálního odboru (většina maminek je evidovaných), nájemní smlouvu nebo vysvědčení dítěte.
  • Můžete si nechat zaslat výpis z bankovního účtu, kam chce žadatel zaslat pomoc s viditelným jménem. Žadatelé ale bývají často v exekuci a tak používají účet někoho z rodiny nebo přátel. 
  • Nejvyšší stupněm jistoty je vyžádat si telefonický kontakt na sociální pracovnici, třídního učitele dětí nebo na terénního sociálního pracovníka, popřípadě pronajímatele bytu. 

Jak pomáhat

Těžko se radí. Jedno ale víme jistě, žadatelé budou v nouzi dnes, zítra i za měsíc. Nejvíc pomůžete trvalým příkazem každý měsíc, než velkou částkou najednou. 

Všem, kteří mají vůli pomáhat moc děkujeme za všechny samoživitele a lidi v nouzi. 

Chci nabídnout službu

Pokud jste charita, spolek nebo organizace a chcete nabídnout své služby lidem v nouzi, napište nám na email info@spojimese.cz a my vám rádi zpřístupníme dodavatelskou sekci, ve které můžete publikovat svojí nabídku. 

 

 

Kontakt

Máte nápad na zlepšení?
Napište nám email
Napsat nám v chatu
Provozuje Profi people s.r.o.

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce